DANIŞMANLIK

DANIŞMANLIK

DEĞER HESAPLAMASI

İş süreçlerinin paydaşlar ve hissedarlar için yarattığı değerin tespit edilmesi ve değer optimizasyonu ile sürdürülebilirlik performansının yükseltilmesi için sistem kurulumu ile kuruluşların iş süreçlerinin etkilerini kontrol altında tutmaları sağlanmaktadır.

İş süreçlerinin çok geniş bir kapsamı olması nedeni ile her bir sürecin ayrı ayrı ele alınması gerçekçi çözümler üretilmesini zorlaştıran bir unsurdur. Bu nedenle etkinin en yüksek olduğu alanlar öncelik testleri ile belirlenerek nokta atışı ile hem zaman hem finansal kaynaklar en verimli şekilde kullanılarak sürdürülebilirlik performansı yükseltilir.

 

ETKİ RİSK YÖNETİMİ

Etki risklerinin tespit edilmesi sürdürülebilir kalkınmaya uygun olarak dizayn edilen iş süreçlerinin verimli yönetimi için oldukça önemli bir çalışmadır. Etki risklerinin gerçekleşmesinin ne kadar olası olduğu ve gerçekleşmesi halinde paydaşların (çevre dahil) ne şekilde etkileneceğini tespit etmek olası sermaye kayıplarının önüne geçmek için etkin bir yöntemdir.

 

SOSYAL DEĞER YÖNETİM SERTİFİKASI

Sosyal Değer Yönetimi Sertifikası, bir kuruluşun faaliyetleri aracılığıyla yarattığı (ve yok ettiği) sosyal değeri yönetme konusundaki uygulamalarının standardını değerlendiren uluslararası kabul görmüş bir sertifikadır.

Sertifika, kuruluşların veya programların belirli bir miktarda sosyal değer yarattığına dair bir kanıt veya beyan sağlamaz, ancak yaratılan değer miktarını sürekli olarak iyileştirmek için gerekli sistemleri ve uygulamaların iş süreçlerine yerleştirildiğini gösterir.

Sosyal Değer Yönetimi Sertifikası bir kuruluşa, bir departmana veya bayiliğe ya da bir kuruluş tarafından yürütülen belirli bir programa/projeye verilebilir.

Sosyal Değer Yönetimi Sertifikası, üç seviyeye sahiptir ve bir kurumsal gelişim yolu olması nedeni ile başvuru sahiplerinin her seviyede art arda ilerlemesi gerekmektedir.

Sosyal Değer Yönetimi Sertifikası ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

TOP